פיזיותרפיה לגיל השלישי

פיזיותרפיה היא טיפול שיכול לשמש כדי לעזור לאנשים עם בעיות פיזיות. זה שימושי גם עבור קשישים כדי לעזור לשמור על רמת הכושר והכוח שלהם. הפיזיותרפיסט יעריך את מצבך ולאחר מכן יקבע את התרגילים המתאימים או טיפולים אחרים.

פיזיותרפיה היא טיפול לא פולשני שיכול לסייע בהקלה על הכאב. הוא משמש גם לשיפור איכות החיים של קשישים הסובלים מכאבים כרוניים.

מטרת הפיזיותרפיה היא להפחית את עוצמת ותדירות הכאב על ידי שימוש בסדרה של תרגילים, מתיחות וטיפולים נוספים. ישנם סוגים רבים ושונים של טיפולי פיזיותרפיה זמינים לאנשים עם מצבים וצרכים שונים. טיפולים פיזיים יכולים להיעשות לבד או בשילוב עם טיפולים אחרים כמו טיפול תרופתי או ניתוח.

פיזיותרפיה הוכחה כטיפול יעיל לכאבים כרוניים בקרב קשישים. זה עוזר להחזיר את הניידות, הכוח והגמישות בשרירים ובמפרקים שלהם, כמו גם לשפר את מצב הרוח ודפוסי השינה שלהם.

איך מתנהל טיפול פיזיותרפיה עם פיזיותרפיסט מומחה?

הפיזיותרפיסט יעבוד עם הקשיש על מנת לזהות מה גורם לכאב ולאחר מכן יספק תרגילים שיכולים לסייע בשיפור הניידות שלו.

פיזיותרפיה יכולה להיעשות על בסיס אחד על אחד או במסגרת קבוצתית בקליניקה.

חלק מהיתרונות של פיזיותרפיה הם בכך שהוא עוזר לשפר את הניידות, מפחית כאבים ונוקשות, משפר כוח, מגביר את רמות האנרגיה ומפחית עייפות. פיזיותרפיסטים מסייעים גם בשיפור שיווי המשקל, שהוא חלק חשוב במניעת נפילות.

שיפור שיווי המשקל מתקבל בעזרת אימון על חלקים שונים בגוף, אשר עם השנים פחתה משמעותית היכולת התפקודית שלהם.

אימון על חלקים שונים בגוף, שכושר התפקוד שלהם ירד משמעותית עם השנים, הוא דרך שימושית מאוד לשיפור שיווי המשקל. ניתן להשיג זאת באמצעות תרגיליםכגון עמידה על רגל אחת, הליכה, תרגילי כוח לרגליים ועוד.

פיזיותרפיה לקשישים לשיפור איכות החיים

פיזיותרפיה למבוגרים ולבני הגיל השלישי היא משמעותית ביותר ומהווה חלק חשוב מאיכות החיים של הקשיש. כאשר היכולות הפיזיות של הקשיש יורדות, זה יכול להוביל למצבים נפשיים נלווים כמו ירידה בהערכה העצמית, בידוד חברתי וחרדה. פיזיותרפיה יכולה לעזור להגביר את הבריאות הנפשית, להפחית את הסיכונים השונים שנוצרים כתוצאה מחולשת הגוף ולשפר את איכות חייהם הכוללת.

במה מתמקד הפיזיותרפיסט בטיפול פיזיותרפיה

הפיזיותרפיסט הינו מומחה מיומן המתמקד באבחון וטיפול במצבים גופניים, פציעות ומחלות. הם יכולים לעזור לאנשים עם מגוון רחב של מחלות, כגון אלו שנגרמו כתוצאה מטראומה או פציעה, תאונות, שברים והחלפות מפרקים. פיזיותרפיסטים הם בדרך כלל הקו הראשון לטיפול בכל סוג של פציעה, בין אם אקוטית או כרונית, ועשויים לתפקד גם כמומחים בשיקום.

הפיזיותרפיסט יתמקד בעיקר באבחון מצבו של המטופל, הן מבחינת מחלות העבר והן מבחינת המצב הנוכחי. לאחר סקירת והבנת מצבו הבריאותי, הפיזיותרפיסט יבנה יחד עם המטופל תוכנית מתאימה עם מטרות מדויקות שמטרתה לשפר את יכולותיו הפיזיות, ולתת מענה ספציפי לבעיות בגללן נוצר הקשר.

למה כדאי להגיע לטיפול אצלנו בקליניקה?

אנחנו הבחירה הטובה ביותר עבור הצרכים הרפואיים שלך. הצוות שלנו אכפתי, מנוסה ומקצועי. אנו מציעים מגוון שירותים שיכולים לעזור לך לחיות אורח חיים בריא יותר. . למידע נוסף, אנא פנה אלינו עוד היום.

התוכן המוגש במאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. השימוש במידע הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.